WITAJ ! www.eRadia.net - Forum radiowe.       

Poprzedni temat «» Następny temat
Jak odbierać e-radio na smartfonie ?
Autor Wiadomość
pedro

Wysłany: Pią 29 Cze, 2012   Jak odbierać e-radio na smartfonie ?

Posiadam smartfona z systemem operacyjnym Android SAMSUNG GALAXY mini. Strona radia internetowego ładuje mi sie, wyswiatla na ekranie, ale nie moge odebrac głosu (fonii) z sieci, prawdopodobnie, tak mi sie wydaje ze brakuje jakiegos kodeka. Czy ktos ma pomysl w jaki sposób odbierać e-radio na smartfonie ? Czy istnieje jakiś codeck pack na androida ?

Bartek Sz.
Fachowiec: VPS, PHP

Wysłany: Pią 29 Cze, 2012   

Ja używam do odbioru stacji internetowych programu TuneIn Pro (jest też wersja darmowa, która nie posiada jedynie nagrywania strumienia, co mi jednak jest potrzebne). Parę osób mi mówiło, że również radio internetowe można słuchać za pomocą Winamp-a, ale ja osobiście nienawidzę tego programu.

pedro

Wysłany: Pią 29 Cze, 2012   Dzieki

Zainstalowalem tego TuneIn na razie w wersji Freeware, docelowo jednak wzialbym wersje PRO bo nie jest strasznie droga. Jedmak widze ze mozna odbierac tylko oficjalne stacje typu Eska, radio Maryja, natomiast nie moge znalezc sposobu aby odtworzyc strumien stacji internetowych.

Greegorr

Wysłany: Czw 12 Lip, 2012   

A ja Wam polecą programik którego używam ja na swojej XPERII z Androidkiem. Program nazywa się xiialive ja mam wersję lite. Można odbierać każde radio które nadaje w internecie AAC oraz MP3 dodajemy normalnie url do obioru i jazda ;) Można dodawać do ulubionych, szukać itp ;)

Bartek Sz.
Fachowiec: VPS, PHP

Wysłany: Czw 12 Lip, 2012   

TuneIn też posiada dodawanie strumieni własnych, ale to trzeba zrobić przez stronę WWW. Ponoć w najbliższym czasie będzie możliwość dodawania własnych stacji. pedro, nie tylko możesz odbierać oficjalne stacje. Jeśli masz ulubione stacje, wpisz je w wyszukiwarkę. Moje wszystkie ulubione stacje akurat są dostępne, więc ja nie narzekam. Wielkim atutem tego programu jest też to, że jak zmienia mi się siła sygnału, to program sam zmienia strumień albo na słabszy, albo na mocniejszy. Oczywiście można to wyłączyć, ale to jak kto lubi.

Pozdrawiam,
Szubi

Odpowiedz do tematu