WITAJ ! www.eRadia.net - Forum radiowe.       


Poprzedni temat «» Następny temat
Zobacz elektroniczna dokumentacja medyczna program
Autor Wiadomość
goldina

 
Dołączyła: 12 Cze 2017
Posty: 1
Skąd: Dąbrowa Białostocka
Wysłany: Pon 12 Cze, 2017   Zobacz elektroniczna dokumentacja medyczna program

Outsourcing, czyli czerpanie z możliwości zewnętrznych usługodawców na sprawy naszej działalności, coraz powszechnie wykorzystywany jest również na swym rynku medycznym. Z kilku lat z powodzeniem sprawdza się w radiologii do dalekiego opisu obrazów. Czerpią z niego także małe, jak a duże jednostki medyczne. Na czym polega teleradiologia ? A jakie pomoce może spowodować dla Twojego gabinetu kliknij?

Nowoczesne technologie informatyczne, digitalizacja badań obrazowych, opracowanie uniwersalnych standardów danych obrazowych oraz liczny wstęp do Internetu, pozwoliły na stworzenie systemów teleradiologicznych. Rozwiązania te powodują na przesyłanie, gromadzenie i zdalny opis obrazów diagnostycznych wytworzonych w fabrykach medycznych całego świata.

Jak działa teleradiologia ?

Podstawowy schemat systemu teleradiologicznego obejmuje centralną jednostkę zwykle określaną jako źródło opisowe oraz placówki medyczne podłączone do sieci. Szpitale lub przychodnie mające z oprogramowania teleradiologicznego mają dojazd do systemu, w jakim potrafią załączać wykonane obrazy diagnostyczne oraz zarządzać lub wykonywać opisy. Z zmian zadaniem centrum opisowego jest zarządzanie wzorami i raportami oraz przyporządkowanie ich do lekarzy dokonujących analizy. Cali ono wartość swoistego pośrednika i „centrum dowodzenia” wśród podłączonych do budowie jednostek.

W praktyce przypomina to następująco – placówka wykonuje cyfrowe obrazy diagnostyczne i łączy je do systemu teleradiologicznego ze określeniem, jak gotowe jest stworzenie jego analizy. Obraz siecią komputerową dochodzi do mieście opisowego, które prowadzi pojawiającymi się zadaniami i kwalifikuje je do określonych lekarzy. W nowym rodzaju w pierwszej osobie pracownicy są wyspecjalizowani radiolodzy, którzy na bieżąco dokonują opisów napływających obrazów. Z miasto zarządzania wizerunki są dostarczane do placówek medycznych z budowy radiologicznej, które korzystają wolnymi zasobami lekarzy dodatkowo są w mieszkanie dokonać analizy w trybie wybranym przez firmę zlecającą. radiologia

Jakie korzyści może przynieść małym, a które dużym placówkom?

Do budów radiologicznej mogą być podłączone placówki wszelkiego rodzaju: szpitale, kliniki, centra medyczne, duże przychodnie, ale te małe gabinety i jednoosobowe praktyki lekarskie. Z urządzenia, jakim jest zdalny opis obrazów radiologicznych, może używać każdy, kto ma zapotrzebowanie na taką usługę.

Dla młodszych placówek medycznych czerpanie z budowy radiologicznej to absolutne oszczędności, i dodatkowo duże zalecie. Mają były dojazd do dużej jakości specjalistów radiologów z całej Polski, a niekiedy także spoza jej możliwości. Nie wymagają oczekiwać na opisy przez wiele dni czy tygodni, tylko otrzymują spożywa w porządku pomocnym w sposobie (np. na cito, pilne). Lekarz z zakresu radiologii to odpowiednio wąska grupa specjalistów zaś stanowi istotne zapotrzebowanie na ich pomoce. Ponadto – duże oszczędności wychodzą z faktu, że dysponując cyfrowym meblem i podłączeniem do budowie teleradiologicznej, mniejsze placówki nie muszą zatrudniać na określone lekarzy radiologów. Dla placówek wykonujących małą liczbę obrazów diagnostycznych toż niezwykle praktyczne rozwiązanie.

Z zmianie większe placówki mogą udostępnić swoje oszczędności, jakich w duzi nie wykorzystują, na indywidualne wewnętrzne potrzeby. Szpitale lub kliniki zwykle zatrudniają lekarzy radiologów, którzy (podłączeni do sieci teleradiologicznej) mogą przeprowadzać analizy obrazów wyznaczonych przez inne placówki. Z dodatkowej części – mają okazję zdalnych konsultacji z wielkiej jakości specjalistami spoza jednostki, których umiejętność i badanie potrafią być właściwe przy analizie skomplikowanych przypadków.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Copyright © 2007 - 2016 eRadia.net - wszelkie prawa zastrzeżone
Hosting plików Elektryk poznań
stat4u