WITAJ ! www.eRadia.net - Forum radiowe.       

Poprzedni temat «» Następny temat
StationPlaylist 4.32 PL
Autor Wiadomość
wilczekosw

Wysłany: Pią 16 Lip, 2010   

dziękuje za inf:)

matmaxalez
Prezenter

Moje Radio: http://EuroTruckRadio.pl

Ja to jednak wole Sam Broadcastera :)

nadmaniek

To pisz o tym w tematach o SAM Broadcasterze...

Swoją drogą, możnaby zrobić niezłe zawody z typowo radiowymi konkurencjami typu "zrób playlistę na dobę w 10 minut", "przygotuj czterogodzinny program z voicetracków w 20 minut", "zaplanuj program co do minuty nie wiedząc jakie piosenki będziesz musiał grać" itp. O ile znam StationPlaylist to wiem, że przegrałby tylko w jednej konkurencji - miksowaniu "w bicik". Bo radia zwykle "w bicik" nie grają. W typowo radiowej konfrontacji SAM dostałby mocno w tyłek, bo to dobry program do robienia dyskoteki :)

mr.x

Wysłany: Sob 17 Lip, 2010   

webDude napisał/a:

Używają go np. w Megastacji, Radiu AZ czy Radiu Polska Live - co samo w sobie jest rekomendacją.

Dzieki za info o Radiu AZ :) sprawdzimy:)

.... i znow StationPlaylist:)
ten program jest "ograniczony" - korzysta sie z tego co "daja" - zadnego wlasnego rozwoju.. rozbudowy... zero jezyka scryptowego...:)

Panowie radiowcy - czemu na tym forum nie pisze nikt o programach na MAC'a :) na marginesie najlepsze programy do radia wlasnie sa na MAC'a :)
czemu nikt nie pisze o programach na Linuxa ? :)
ARAS, Rivendell, czy tez stary ale nadal jary R.O.S.S. .. i wiele innych...

Piszecie o powaznym oprogramowaniu za ktore trzeba zaplacic gruba kase:)
A "wszyscy" tu zapomnieli ze istnieje alternatywa... boicie sie uzywac linuxa?:) tak na marginesie... sa programy pod linuxa ktore moga chodzic jako deamon z pelna automatyka...

ehh dobra.. nie pisze wiecej.. nie ta "polka" radiowcow:) zapomnialem sie sorrki:)
programistow tez chyba na tym forum brak... ehhh:)

muzycznemiasto

Kolegom nawet MEGAMIX2010 PE by nie dogodził:)

tytułem aluzji, że produkt z Dallas (SAM Broadcaster) nadaje się do prowadzenia dyskotek, powiem że każdy soft ma swoją specyfikę, jedni lubią proste czytelne i łatwe interface'y, a inni mają smykałkę do programowania( przyp. w PAL'u - Sam BC). By napisać dobry i niezawodny skrypt anteny uwzględniający pasma, VT, VO, rebroadcast, serwisy, pasma i automatyczne odgrywanie muzyki wybieranej przez słuchaczy wystarczy niewiele. Tylko trzeba lubieć programować:))

Nie powinniśmy rozstrzygać który program emisyjny jest najlepszy. To tak jakby opiniować czy brzmienie analogowe czy cyfrowe jest lepsze - to zależy od gustu, targetu i innych czynników. Wszak nie każde polskie radio internetowe będzie działało ze strukturą BBC.

nadmaniek

mr.x napisał/a:
Panowie radiowcy - czemu na tym forum nie pisze nikt o programach na MAC'a na marginesie najlepsze programy do radia wlasnie sa na MAC'a

A o czym konkretnie mówisz? O ograniczonym bardzo Tunertrackerze? Rzuć nazwami, chętnie się zapoznam.

Co do programów pod Linuksa - są darmowe, ale mają zazwyczaj jedną zasadniczą wadę: pisali je informatycy, a nie radiowcy. Trzeba się z nimi nielicho "pieścić" zanim osiągnie się przyzwoite wyniki, bo twórcy zakładają, że masz zainstalowane to czy tamto, albo piszą pod swoje konfiguracje (Rivendell) i trzeba potem dostosowywać konfigurację do środowiska, w którym pracujesz. To naprawdę zniechęca do roboty - zwłaszcza, że można wydać jakieś pieniądze, zainstalować w 10 minut a potem mieć spokój.

Po kolei:

ARAS - w zasadzie brak GUI-a. Program doskonały - o ile nie chcesz w radiu robić nic poza obserwacją monitora. Jeżeli miałbym do czegokolwiek porówniać, to do YARM.

Rivendell - znakomity, rozbudowany, ale bez dużego dysku lub karty dźwiękowej za 1500 USD nie podchodź. Ma swoje "fochy", jakkolwiek po opanowaniu ich można się do tego przyzwyczaić. W sumie najlepszy z nich wszystkich - ale znowu - jeżeli nie znasz Linuksa, to dopóki się nie nauczysz, to nie zainstalujesz. Z tego co wiem, to grają z niego ze dwie stacje w Polsce (naziemne).

Campcaster - patrz ARAS. Jeszcze bardziej nie wiadomo dla kogo ten program powstał. Ni to pies ni wydra, ni kawałek świdra. Niby automat, ale zautomatyzować tym radio to mordęga. Niby da się grać ręcznie, ale co to za przyjemność jak się ma jedno wyjście do dyspozycji? Makabra.

R.O.S.S. - projekt martwy, dawno zarzucony przez twórcę, szkoda o nim wspominać.

Wracając do SPL - język skryptowy, o którym wspomniałeś, byłby tam moim zdaniem niepotrzebnym bałaganem. W program wbudowane są najczęściej używane w radiu algorytmy - zamiast je pisać, mam je gotowe...

mr.x

... czytajac 2 posty pod moim wyzej - narzuca sie pewien wniosek...

@muzycznemiasto
zgadza sie - sa gusta i gusciki - kazdy lubi to co lubi :)

@nadmaniek
ja jestem informatykiem i radiowcem a takze muzykiem... wiekszosc tego oprogramowania wlasnie pisali informatycy majacy pojecie o radiu i muzyce... znam wiele z tych osob zajmujacych sie tymi programami... sam swoj wklad w takie oprogramowanie wnosilem i wnosze czasem nadal... zle rozumiesz i zle masz do tego podejscie...

--------------

wniosek ogolny... ja osobiscie stawiam na "oryginalnosc" - "gotowce" takie jak StationPlaylist itp. "maja" wszyscy... ciekawi mnie jak w takim StationPlaylist zrobic np. cos takiego - na 5 sekund przed przejsciem w nastepny utwor zalacza sie jingiel glosowy czy tez dzwiekowy ale tak ze zawsze konczy sie idealnie w momecie startu nastepnego utworu... hmmm chyba nie da sie w StationPlaylist - a przynajmniej ja o takiej mozliwosci nie wiem...
natomiast nawet w przyslowiowym SAM'ie da sie to zrobic bardzo prosto i latwo... uzywajac scryptu...
pomijam inne mozliwosci programow pod linuxem... poprostu kazdy ma swoje wymagania ... dlatego sa Radia i Radyjka... ja nawet jak by mi doplacili nie chce StationPlaylist jako glownego programu pod FM... a nawet dla radia internetowego... musze miec cos co daje mi pelne mozliwosci... a takim programem pod windowsem (chociaz nie do konca) jest np. SAM...
jednym slowem mowiac ( i tu prosze o niezrozumienie tego jako zarozumialosc) - radia grajace na "standardach" bez dodatkowego zaplecza zawsze beda tylko zwyklymi radiami.. jakich wiele... natomiast radio stawiajace na "innowacje" czasem bardzo trudne.. zawsze ma ASA w rekawie...
ktos tu pisal ze woli w 10 min zainstalowac i miec z glowy... tak.. owszem... ale... tak mysli wiekszosc.. i dlatego mamy 10000 radii netowych... i w kazdym po 10 sluchaczy na krzyz... sa radia nawet netowe... ktore nie ulegly "standardom" i maja po 1000 sluchaczy - i nie patrzec tu na statystyki Radia AZ ktore umieszcza na 100 stronach automatycznie startujace playery.. kazde odwiedziny stron to kolejni "martwi" sluchacze.. mowie o radiach ktore maja realnych sluchaczy...

zreszta... po co ja to pisze.. i tak zaraz ktos powie przeciwko tym slowom... kolko sie zatoczy jak zwyke..:)

juz nawet nie wspominam o stronach pod radia... 70% to php-fussion ze zmienionym layoutem...

zero innowacji - zero kreatywnosci ... - powielanie pracy innnych ... bo JA chce miec radio :) malo tego radio ktore ma 300 sluchaczy rowniez bezmyslnych jak jego tworcy... :)

ale coz... ja rewolucji nie wywolam.. wiec zamkne sie poprostu i nie bede odzywal.... bo sa "madrzejsi" i "znajacy sie" bardziej... :)

Pozdrawiam :)

nadmaniek

mr.x napisał/a:
ciekawi mnie jak w takim StationPlaylist zrobic np. cos takiego - na 5 sekund przed przejsciem w nastepny utwor zalacza sie jingiel glosowy czy tez dzwiekowy ale tak ze zawsze konczy sie idealnie w momecie startu nastepnego utworu...

Da sie, kwestia podania odpowiedniego czasu intro dla jingla - mozna go podac z playlisty nawet. Czyli mozna dla dowolnych jingli raz wlaczac raz wylaczac taka funkcje. Bez pisania skryptu (nie: scryptu).

mr.x napisał/a:
ktos tu pisal ze woli w 10 min zainstalowac i miec z glowy... tak.. owszem... ale... tak mysli wiekszosc.. i dlatego mamy 10000 radii netowych... i w kazdym po 10 sluchaczy na krzyz... sa radia nawet netowe... ktore nie ulegly "standardom" i maja po 1000 sluchaczy - i nie patrzec tu na statystyki Radia AZ ktore umieszcza na 100 stronach automatycznie startujace playery.. kazde odwiedziny stron to kolejni "martwi" sluchacze.. mowie o radiach ktore maja realnych sluchaczy...

Twoja teoria przypomina mi sytuację, gdy w pewnym radiu DJ-e jęczeli, że zmienia się program emisyjny na ich zdaniem gorszy. Po pół roku słuchalność poszła w górę - nie z powodu oprogramowania, które dawało im mniej możliwości. Po prostu w tym radiu w końcu pojawili się fajni prezenterze, którzy tak prowadzili audycje, że sposób prezentacji muzyki, to czy się lepiej czy gorzej miksowała, stał się kwestią dla słuchaczy drugorzędną. Do czego zmierzam - to ludzie robią radio, a nie komputery. Nawet w automatycznym radiu - to człowiek jest od programowania.

mr.x napisał/a:
ale coz... ja rewolucji nie wywolam.. wiec zamkne sie poprostu i nie bede odzywal.... bo sa "madrzejsi" i "znajacy sie" bardziej... :)

Jasne, najłatwiej się przecież obrazić, nie?

mr.x

hmmm... ja wole jednak automatyke... nie bede co 30 minut sprawdzal jak mi sie dlugosc "zmiennych czasowo" nakladek zmienia...
kolejna sprawa... czy StationPlaylist jest w stanie obsluzyc FM? czy da sie nim jak tu kolega wyzej pisal "obsluzyc pasma" ?

widzisz - to jest program do ew. "prostej" stacji internetowej - a mowimy tu o "radiu" w ogolnym tego slowa znaczeniu.. wiec okreslmy ze chodzi o radio "tylko" internetowe...

wracajac do "scryptow" (dlaczego taka pisownia... hmmm z przyzwyczajenia... 18 lat jako informatyk zostawia odcisk w pisowni.. dlatego tez nie pisze z "ogonkami" polskimi... gdyz jak zaczynalem w polsce nie bylo jeszcze jako takiej dobrze rozwinietej od zaplecza informatyki wiec bylem zmuszony na kontakty z innymi krajami....)
ale co do skryptow - czy StationPlaylist umozliwi mi sterowanie strona internetowa we wszelkich jej odmianach... od uaktualnien po jakies nawet glupie top10 czy cos podobnego?
czy StationPlaylist jest w stanie "sam" podjac decyzje w oparciu o jakies parametry?

hmmm... i tu jest wlasnie problem... bo owszem prezenterzy swoja droga... ale w dzisiejszych czasach gdzie komputer robi wiekszosc - sama nawet nie wiem jak wspaniala osoba prezentera nie wystarcza...

PS. gdyby wszyscy ludzie mieli takie podejscie jak tu obserwuje - to nadal bysmy patrzyli w gwiazdy przez lornetki i nie postawili stopy na ksiezycu....

nadmaniek

mr.x napisał/a:
hmmm... ja wole jednak automatyke... nie bede co 30 minut sprawdzal jak mi sie dlugosc "zmiennych czasowo" nakladek zmienia...

To też się da ustalić. Służą do tego kody sterujące, które możesz nazwać takimi gotowymi skryptami, realizującymi konkretne zadania

mr.x napisał/a:
kolejna sprawa... czy StationPlaylist jest w stanie obsluzyc FM? czy da sie nim jak tu kolega wyzej pisal "obsluzyc pasma" ?

O ile wiem to tak - nawet nazwisko aktualnie nadającego DJ-a można wyświetlać na stronie czy w RDS-ie (nie mylić z tz. e-RDS).

mr.x napisał/a:
czy StationPlaylist umozliwi mi sterowanie strona internetowa

Nie wiem, co rozumiesz przez "sterowanie stroną". Przybliż, to się zastanowię, czy coś takiego widziałem.

mr.x napisał/a:
czy StationPlaylist jest w stanie "sam" podjac decyzje w oparciu o jakies parametry?

A możesz jakieś konkretne zagadnienia? Bo wiem, że może np. sam wstawić piosenkę jeżeli zabraknie mu w playliście, że może wybrać instrumental jak ma za mało czasu na piosenkę itd. itp. Jest kilka zdarzeń, które jest w stanie "obsłużyć". Ale musiałbyś określić, jakie konkretne zdarzenia masz na myśli.

I jak możesz - podaj nazwy tych programów na Mac-a, bo chętnie bym potestował.

Drifter
[Usunięty]

Wysłany: Pon 26 Lip, 2010   

Bardzo fajny program mam pełna wersje kupiłem go i bardzo mi się na nim fajnie pracuje

nadmaniek

Pochwal się co to za radio?

djc

Drifter napisał/a:
Bardzo fajny program mam pełna wersje kupiłem go i bardzo mi się na nim fajnie pracuje

Masz wersje polska czy angielska tego programu?

after
Doświadczony uczeń.

Dręczy mnie od jakiegoś czasu pytanie, mianowicie czy jest wersja StationPlaylist pod MacOS ?

Pytam bo szczerze mam dość Windy a przymierzam się do MacBooka Pro lub iMac'a.

mentor

Pod MacOS-a jest niewiele programów - głównie DJ-skie.
StationPlaylist działa tylko na Windows (lub linuksie + Wine).

Odpowiedz do tematu