WITAJ ! www.eRadia.net - Forum radiowe.       

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Maniek
Nie 23 Sty, 2011
Sam Broadcaster - Nadawanie w dwie osoby!
Autor Wiadomość
Dj Iglasty

Wysłany: Sob 22 Sty, 2011   Sam Broadcaster - Nadawanie w dwie osoby!

Witam!

Ostatnio razem z kolegą chciałem nadawać audycję. Niestety nie wiemy jak skonfigurować skype, aby nadawać we dwóch! Czy jest tutaj osoba, która to potrafi i mogła by wytłumaczyć?!

Nie pisać postów typu: ,,szukanie w google nie boli,, ponieważ szukałem i nie mogłem znaleźć :(

Czekam na szybką odpowiedź :)

R0ckY

Wysłany: Sob 22 Sty, 2011   

Pisz na gg ;) 2353108

Kusmier
Grafik, Prezenter.

Może ktoś Tutorial o tym napisze ?

webadmin12
Informatyk

Moje Radio: http://mitsuki.pl

jest kilka sposobów 1 przez mix stereo czyli wybierassz mix stereo w ustawieniach nagrywania pod windą a reszte dajesz jak jest pamiętaj tylko aby mikrofon na woice FX był ustawiony bezpośrednio na enkodery a nie na mixer.
natomiast 2 sposób polega na połączeniu 2 komputerów kablem mini jak lub jack jeden koniec dajesz w wejście mikrofonowe a 2 w wyjście audio 2 komputera czyli tego z którego będziesz nawijał z tym 2 dj'em na skype acha no a z tego ! kompa puszczasz muze i łączysz sie z radiem..

aa i jeszcze jedno wyłącz wszystkie zbędne dźwiki np gg nie zależnie od tego której metody użyjesz :)

Pozdrawiam...

[ Dodano: Sob 22 Sty, 2011 ]
webadmin12 napisał/a:
jest kilka sposobów 1 przez mix stereo czyli wybierassz mix stereo w ustawieniach nagrywania pod windą a reszte dajesz jak jest pamiętaj tylko aby mikrofon na woice FX był ustawiony bezpośrednio na enkodery a nie na mixer.

natomiast 2 sposób polega na połączeniu 2 komputerów kablem mini jak lub jack jeden koniec dajesz w wejście mikrofonowe a 2 w wyjście audio 2 komputera czyli tego z którego będziesz nawijał z tym 2 dj'em na skype acha no a z tego ! kompa puszczasz muze i łączysz sie z radiem..

aa i jeszcze jedno wyłącz wszystkie zbędne dźwiki np gg nie zależnie od tego której metody użyjesz :)

Pozdrawiam...

Świat jest jak bagno,
Im dłużej żyjesz tym głębiej wpadasz..

Titanic
Zatopiony...

Moje Radio: www.radiorox.pl

Cytat:
Najlepszym polecanym przeze mnie programem do prowadzenia audycji w ten sposób jest wcześniej już opisywany przeze mnie program SAM BC, jest nie tylko dobrym programem do prowadzenia audycji ale również posiada ogromne możliwości prowadzenia audycji z użyciem skype zachowując przy tym bardzo dobrą jakość prowadzonej w ten sposób audycji ale nasza karta dźwiękowa musi spełniać dodatkowe wymagania. Nasza karta dźwiękowa obowiązkowo musi posiadać tzw funkcję stereo mix (różnie nazywaną w zależności od producenta karty dźwiękowej). W normalnych warunkach podczas zwykłej audycji program SAM BC nie wykorzystuje tej funkcji ale kiedy jednak chcemy aby nasz “skype rozmówca” był słyszalny na audycji musimy użyć funkcji stereo mix wtedy jednak OBOWIĄZKOWO musimy mieć wyłączone wszystkie inne dźwięki na kompie. Dlaczego o tym piszę? Niektórym może się wydawać, że logicznym jest wyłączanie wszystkich dźwięków komputera podczas prowadzenia audycji jednak dla użytkowników programu SAM BC nie jest to tak oczywiste ponieważ w normalnych warunkach żaden dźwięk z wewnątrz ich komputera nie zostanie nadany na audycje oprócz dźwięków Sama Broadcastera.

Ale do rzeczy! Poniżej podaję w pkt-ach jak dokładnie po kolei należy to zrobić:
Zaczynamy od zwyczajnego uruchomienia programu SAM BC i wszystkich zwyczajnych przygotowań, które zawsze robicie przed audycją czyli ustawienie play-ki itd..
Kiedy mamy już wszystko przygotowane łączymy się na SKYPE (równie dobrze może być to też inny komunikator umożliwiający rozmowy) z naszym rozmówcą i następnie wchodzimy w ustawienia naszej karty dźwiękowej i w ustawieniach nagrywania włączamy funkcję stereo mix – ale doświadczeni prezenterzy wiedzą, że kiedy włączą funkcję stereo mix ich rozmówca nie będzie ich słyszał – ten problem można bardzo łatwo rozwiązać wystarczy w regulacji głośności głównej wyciszony do tej pory mikrofon podciągnąć na przedostatnią kreskę (lub inaczej w zależności od indywidualnych preferencji danego mikrofonu czy karty dźwiękowej). Teraz należy sprawdzić i upewnić się czy nas rozmówca pomimo włączonej funkcji Stereo Mix słyszy nas oraz czy słyszy odpowiednio muzykę graną w programie SAM BC. Jeśli tak jest możemy przejść do kolejnych kroków
W programie SAM Broadcaster samo włącznie funkcji stereo mix nie wystarcza jeszcze aby nasz rozmówca był słyszany na audycji dopiero kiedy wciśniemy przycisk Press To Talk lub Lock będzie możliwe mówienie przez was na audycji. Również Ciebie nie będzie słychać na audycji jeśli w przy włączonym stereo mixie nie włączysz Press To Talk lub Lock i jest to bardzo dużą zaletą tego programu i umożliwia dzięki temu prowadzenie audycji w kilka osób z użyciem skype przy zachowaniu odpowiedniej jakości tej audycji ponieważ w momencie kiedy przycisk LOCK ani Press To Talk nie jest wciśnięty możecie w międzyczasie prowadzić normalną rozmowę na skype i nie będziecie słyszani na audycji – to bardzo pomocne szczególnie wtedy kiedy naszym rozmówcą jest osoba, która nie do końca zna się na rzeczy bo w międzyczasie możemy się z nią umówić kto co mówi kiedy i jak :)
Kiedy już mamy wszystko ustawione jak należy i mamy pewność, że mimo włączonej funkcji stereo mix nasz rozmówca słyszy nas odpowiednio głośno oraz słyszy graną muzykę należało by wyjaśnić naszemu rozmówcy w jaki sposób będziemy prowadzić tą audycje (jeśli jest to laik nie zagłębiajmy się w elementy techniczne) tak aby wiedział kiedy jest słyszalny na audycji a kiedy nie no i najlepiej abyście się umówili na jakieś tzw znaki słowne aby rozmówca wiedział kiedy może zacząć mówić oraz kiedy przycisk Press To Talk lub Lock jest już wyłączony – polecam ostrzeganie tej osoby za każdym razem przed włączeniem któregoś z tych przycisków i poinformowanie go o tym po wyłączeniu… I tutaj jedna uwaga! Jeśli będziecie się mieli w danym momencie na audycji odezwać samodzielnie – bez udziału waszego rozmówcy w tym momencie musicie poinformować waszego rozmówce aby w tym momencie był cicho lub ewentualnie na ten moment wyłączyć funkcję stereo mix i podobnie jest kiedy mówi wasz rozmówca samodzielnie na audycji – w tym momencie TY musisz być cicho jak mysz pod miotłą i tutaj już pozostaje ci jedynie możliwość bycia cicho gdyż wyłączenie funkcji stereo mix spowoduje, że rozmówca nie będzie słyszalny na audycji.
Polecam przed wejściem na audycje sprawdzenie wszystkiego jeszcze raz na serwerze testowym oraz przetrenowanie rozmów – dobrze by było gdyby w tym czasie ktoś słuchał was na serwerze testowym i potwierdził wam czy wszystko na pewno jest OK
Jeśli jeszcze nigdy nie miałeś styczności z rozmowami na skype podczas prowadzenia audycji NAJPIERW POTRENUJ PROWADZENIE TAKICH AUDYCJI NA SERWERZE TESTOWYM unikniesz w ten sposób nie potrzebnych błędów na żywo :)

Autor: Necro

Powyższe znalazłem swego czasu w sieci... to nie jest mój tekst :>

Bajerant

Wysłany: Śro 16 Lut, 2011   

no..konkretnie przedstawione rozwiazanie..pozdrawiam brodnice..moje rodzinne miasto:P

lukasz9646
Ciachoo

Wysłany: Śro 20 Lip, 2011   
   Moje Radio: Radio Kreska

a jak to zrobić w Windowsie 7?

ostatnio na testowym próbowałem to miałem włączony stereo mix jeszcze przed połączeniem i w tym czasie muzyka sobie leciała, a ja sobie gadałem. Potem mój rozmówca jak już się połączyłem i włączyłem lock talk słyszał mnie nadal ja go też. Ale 3 osoba, która słuchała tego słyszała tylko mnie. Co robić?

glosik

Wysłany: Śro 25 Wrz, 2013   

to moze przedstawie sposb jakiego urzywam i nie slychac min dzwiekow windy czy samego siebie w sluchawkach po 1sciagam program virtual audio cable link instalujemy i przechodzimy do menu start iklikamy w virtual audiocable->control panel<2pozycja>w yskoczy nam okienko i w miejscu gdzie pisze<cable 1 zmieniamy na 3 wciskamy set i program zamykamy wiecej nie bedzie potzrzebny><Nien kasujemy:P>teraz ponownie menu start VAC ale tym razem otwieramy 3 razy audio repeater <otwiera sie jedno na drugim trzeba na pulpicie przeciagnac:)>a teraz ustawienie tych okienek:)
w1 okienku wave in ustawiacie swoja karte dzwiekowa "audio in" wave out ustawiacie vc 1 dajecie start i minimalizujecie
w 2 okienkuwave in ustawiacie na vc1 wave out vc2 dajecie start i minimalizujecie
w okienku 3 wave in vc1 wave out na wasze wyjscie audio output dajecie start i minimalizujecie na tym skonczyliscie konfiguracje vac
w SB w voice fx przestawiacie Record sound device na virtual cable2 <opcje ta trzeba zmieniac kazdo razowo po zakonczonej audycji w innyym wypadku nie bedzie was slychac>
konfiguracja Skype wchodzimy w narzedzia ->Opcje->ustawienia Audio i zmieniamy glosniki na vc1 i to wszystko moze trudno wyglada ale jest to banalne:) w razie klopotow zapraszam na gg45737641
[/code]

Skywalker

Wysłany: Czw 12 Gru, 2013   

Dzięki za pomoc.
A jakby podłączyć poza Skypem Voip na jakimś softphonie? Da radę, żeby jednocześnie to ze Skype działało?

Odpowiedz do tematu